Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie


Horečka páteční noci se poprvé konala dne 1.6.2001. Od té doby uplynulo hodně vody ve Vltavě a Horečka měla mnoho úspěšných pokračování. Na jaře v roce 2009 se uskutečnil jubilejní 15. ročník. Zakladateli Horečky páteční noci jsou Jiří Vávra a Olina Faltýnková, kteří akci pořádají dodnes.

Kulturní kalendář obce Včelná u Českých Budějovic Horečka zpestřuje jednou nebo dvakrát ročně. V průběhu let si mezi místními obyvateli získala značnou oblibu a proslulost, což jí zajišťuje pravidelnou vysokou návštěvnost.

Původní místo konání bylo ve včelenském kulturním domě, odtud se Horečka od svého 16. ročníku přemístila do místní oblíbené restaurace "U kaštanu".

Tato společenská událost vstoupila do podvědomí lidí jako mezigenerační, ne příliš oficiální setkání rodin a přátel provázené tancem, jako zábavou pro všechny.

Zpočátku hrála především reprodukovaná hudba, v současné době většinu hudby obstarává živá kapela. Nedílnou součástí večera je rovněž tombola, různá vystoupení a soutěže. Tradičním průvodcem večera je Jiří Vávra.